Αρχική » Κέρδισε και τον ΠΑΟΚ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης!

Κέρδισε και τον ΠΑΟΚ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης!

από statusradio.gr
0 σχόλιο

Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης συνεχίζει δείχνοντας να μην έχει αντίπαλο, καθώς επικράτησε και στην Πυλαία του ΠΑΟΚ με 3-0 (24-26, 23-25, 22-25) και έχει το απόλυτο στις 6 πρώτες στροφές του πρωταθλήματος.
Έτσι βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή του πρωταθλήματος με 17 βαθμούς.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε, αλλά… Στο ντεμπούτο του Αλέκου Λεώνη στο πάγκο του δικεφάλου δεν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι, ειδικά στο πρώτο σετ, το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες.
Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Ράιτς που είχε 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Μιγιαΐλοβιτς που έφτασε τους 16.

Ο προπονητής του Εθνικού Αλεξανδρούπολης Σάκης Μουστακίδης δήλωσε μετά τον αγώνα:
«Είναι μια μεγάλη νίκη. Παίξαμε καλά και ήμασταν προετοιμασμένοι. Είμαι ευχαριστημένος γιατί τα παιδιά εφάρμοσαν την τακτική μας. Τους αξίζει ένα μπράβο. Έχουμε ένα δύσκολο αγώνα τώρα. Έχει αλλάξει η ψυχολογία της ομάδας και έχει αποκτήσει άλλη νοοτροπία. Το βόλεϊ είναι ψυχολογικό άθλημα και αυτό μετράει».

Την επόμενη αγωνιστική ο Εθνικός υποδέχεται τη Λαμία το Σάββατο 23 Νοεμβρίου στις 8 το βράδυ.